Сучасні технології Вашого бізнесу
Працюємо з 2006 року
(093) 541-76-76

Економія при замовленні поліграфічної продукції. 3 способи.

27 червня 2015 р.
Економія при замовленні поліграфічної продукції. 3 способи.

Економія - гарна звичка для будь-якої людини і будь-якого бізнесу. У бізнесі це може називатися «оптимізацією витрат», проте зміст від цього не змінюється. Оптимізація витрат актуальна і для поліграфії, в якій є відразу декілька великих категорій витрат: друковані матеріали і форми, друкарські роботи та післядрукарська обробка. Таким чином, оптимізувати витрати можна за допомогою одного з цих напрямків. І, якщо ви хочете замовити поліграфію, скористайтеся будь-яким з перерахованих нижче способів економії.

 Спосіб перший - збільшуємо тираж. Отже, уявімо собі, що звичайне замовлення поліграфії коштує 150 грн. за 100 аркушів. Чи буде замовлення у 200 аркушів коштувати вдвічі дорожче? Логічною здається позитивна відповідь, але давайте звернемося до категорій витрат, які ми вже згадували. Частина паперу при замовленні відводиться на приладження друкарського обладнання. При цьому виділяється не відсоток, а фіксована кількість аркушів. Тобто при замовленні в 100 аркушів і при замовленні у 200 аркушів на приладження піде однакова кількість паперу! Вже економно! Далі - більше! Кількість друкарських форм також не залежить від розміру замовлення, тобто їх вартість для 100 і для 200 аркушів буде однаковою. Друкарська робота і післядрукарська обробка також розподіляється непропорційно розміру замовлення, адже частина часу йде на налаштування і налагодження обладнання. Тобто при зростанні тиражу ми отримуємо зниження собівартості одного аркуша, а значить - і всього замовлення. У науці це називається економією на постійних витратах і успішно застосовується у великосерійному виробництві.

Спосіб другий - друкуємо з обох сторін. Цей спосіб гранично зрозумілий кожному, хто хоч раз «спілкувався» з офісним або домашнім принтером. Полягає він в економії паперу за рахунок друку на лицьовій і зворотній стороні аркуша. В ідеальних умовах це дозволяє вдвічі знизити витрати на папір, а в реальності зменшує вартість замовлення на 60-70%! У деяких державних організаціях нашої країни використання зворотного боку аркуша при друці передбачається навіть внутрішніми наказами.

Спосіб третій - витрачаємо площу друкованого аркуша раціонально. Цей спосіб передбачає вирішення цікавої математичної задачі, для якої навіть придумані спеціальні формули. Суть її найкраще пояснити на прикладі. Уявімо, що ваш друкований аркуш має розміри 20 на 30 см, а розмістити на ньому потрібно кілька флаєрів 4 на 5 см. Правильне рішення цього завдання дозволяє використовувати мінімально необхідну кількість друкованих аркушів, тобто непогано заощадити на папері, а також на післядрукарській обробці. Якщо друкарня, в якій ви друкуєте, має сучасне обладнання, то в рішенні такого завдання може сильно допомогти комп'ютерне обладнання.

 Економити на друці реально. Чим більше способів економії при друці ви застосуєте одноразово, тим більше заощадите на замовленні. Тут вам не обійтися без тісної співпраці з персоналом друкарні, який повинен брати активну участь у процесі планування замовлення.