Сучасні технології Вашого бізнесу
Працюємо з 2006 року
(093) 541-76-76

Flash-технологія. Недоліки

12 листопада 2014 р.
Flash-технологія. Недоліки

Перш, ніж застосовувати Flash на сайті, потрібно сім разів відміряти. Виявляється, не всі знають, що це таке. Одні застосовують Flash від необхідності, інші - від незнання.

Справа в тім, що Flash - це не звичайна растрова (gif, jpg, bmp і т.п.) картинка і не html. А мультимедійна технологія. Як у будь-якої технології, у цієї є свої переваги і недоліки.

Розглядати Flash-технологію варто з декількох позицій:

- З точки зору зовнішнього оформлення і культури сайту;
- C функціонально-технічного боку;
- C практичного боку.

Оформлення і культура сайта.
Сайт - це як книга. Ви купуєте книгу, бо її сюжет вам цікавий або інформація з неї вам корисна. Але не тому, що в неї гарна обкладинка або відомий автор. Той час, коли здивований прогресом інтернетчик приходив на сайт, щоб подивитися, як там щось стрибає-літає-плаває пройшло. Тепер людей турбує інформація.

Flash перешкоджає сприйняттю інформації. Сайт, побудований на Flash більше нагадує гру для новомодної приставки або телевізійну рекламу, коли сидиш і чекаєш, коли вона закінчиться. В більшості випадків це пов'язано із зміною звичного для користувача ходу речей, наприклад, втручанням в інтерфейс, нав'язуванням анімації і навіть звуку. Сайт - не самоціль, він існує для відвідувача (крім домашніх сторінок, які їх автори для себе ж роблять).

Функціонально-технічна сторона.
Flash використовує plug-in модулі, мультимедійні функції, на сьогоднішній день не інтегровані в браузери. У силу властивих Flash-технології властивостей вона має функціональні недоліки:
Наявність цих недоліків зовсім не означає, що треба зовсім відмовитися від Flash. Просто з одного боку на ваги потрібно покласти необхідність використання Flash-елемента, з іншого боку - його недоліки:

Знецінюються функції браузера:
- Регулювання розміру шрифту. Змінювати шрифт засобами стандартних функцій браузера можна.
- Тому шрифт у відвідувача буде таким, яким його створив дизайнер (для довідки: всі дизайнери володіють прекрасним зором, роблячи шрифти дрібними і дуже дрібними);
Кнопка «назад». 
-  Вона переміщує не до початку сценарію анімації, як очікується, а на попередню сторінку сайту, де Flash-елемент вже відсутній;
Пошук по сторінці.
-  Вага сторінок збільшується в рази;
-  Навігація в Flash-сайтах часто незручна;
- Сайти, побудовані на Flash в більшості випадків некоректно працюють на форумі (тобто коли сторінки сайту викачані на комп'ютер користувача і проглядаються в автономному режимі).

Сайт, побудований на flash-технології не може претендувати на перші рядки в результатах пошукових систем.

Практична сторона.
Крім технічних тонкощів, які побачить не кожен, Flash володіє рядом вагомих практичних недоліків:

-  Flash-елементи мають великий розмір. Мультимедійні можливості Flash широкі, тому дизайнер просто не утримується, щоб не поексплуатувати їх;
- Flash-ролики створюються раз і назавжди. Замість цього можна приділити увагу більш частішому оновленню змісту сайта;
- Завантажені на комп'ютер Flash-сайти відображаються некоректно. Інформація, що знаходиться в Flash-форматі недоступна (для закачування Flash-елементів потрібне спеціальне програмне забезпечення, яке зазвичай відсутнє у користувача).

Перш, ніж застосовувати Flash на сайті, треба поставити себе на місце користувача: потрібна інформація; мало часу; модемна швидкість; трафік закінчується.

Висновки:

- Flash протипоказаний великим інформаційним сайтам (головна мета яких – заволодіння увагою відвідувачів);
- Flash застосуємо для малого сайту вузької спеціалізації (наприклад, для сайту, чия адреса впізнається з візитки його представника і тільки);
- Використання Flash добре підходить для реклами і розваг (банери, промо-сайти, ігри);
- Якщо можна обійтися без Flash, краще так і зробити.