Сучасні технології Вашого бізнесу
Працюємо з 2006 року
(093) 541-76-76

Модний колір у дизайні 2015 року

24 лютого 2015 р.
Модний колір у дизайні 2015 року

Експерт у галузі кольорових стандартів Munsell Color, запитав вчених про колір 2015 Pantone Marsala. Виявилося, що в науковому світі його давно знають як Munsell5R 4/6 і постійно знаходять в історичних реліквіях і навколишньому середовищу.

Як нещодавно стало відомо всім модникам і інтер'єрним дизайнерам світу, кольором 2015 став Pantone 18-1438 Marsala. Однак компанія Pantone не дарма підкреслює «земні» нотки Марсали. Це один з найпопулярніших кольорів у довіднику грунтів Munsell. Компанія опитала відомих вчених і дуже легко знайшла підтвердження цьому факту.


Археолог Майа Пінья-Дасье давно знайома з цим кольором, який постійно потрапляє на очі у стародавньому наскальному живопису. У знаменитих печерах Сулавесі в Індонезії, Ласко у Франції та Лаас-Гаал, Сомалі цей відтінок подрібненого гематиту і глинистої охри, змішаних з печерною водою, всюди. У якомусь сенсі Munsell 5R 4/6, або Pantone 18-1438 Marsala, найдавніша фарба людства. Цивілізації Нового Світу будь то ацтеки, майя, інки також любили цей колір і активно використовували його у своєму живопису.


Для Ніка Ларакуенте, археолога з Кентуккі, Marsala це колір традиційних будівельних матеріалів - цегли, обпалених каменів і землі. Він зустрічався з ним у старих фабричних корпусах винокурень у рідному Кентуккі, досі виробляють знаменитий віскі.


Професору антропології Катрін Семпек Marsala також нагадує про стародавні майя. Особливо схожий на новий колір року відтінок кераміки з Камінальхуйу.


Елісон Бореалис, еколог з Канади розповідає, що червоний відтінок грунту надає оксид заліза. Він часто зустрічає такі приклади в тайзі рідної Канади. Червоний відтінок грунтів говорить про наближення ґрунтових вод або про місця, де цей рівень регулярно і різко змінюється.


А для Ендрю Рейнхарта, археолога і директора Американського товариства нумізматів Marsala це, в першу чергу, «колір італійського вина, келих якого так приємно випити після важкого дня розкопок».

Модний колір у дизайні 2015 року