Сучасні технології Вашого бізнесу
Працюємо з 2006 року
(093) 541-76-76

Найбільш впливові шрифти в графічному дизайні

21 грудня 2014 р.
Найбільш впливові шрифти в графічному дизайні

Що приходить вам на думку, коли ви думаєте про Кока-Колу (Coca-Cola) або ФЕДЕКС (FedEx)? За винятком їх продуктів і послуг, я думаю всі відразу згадують їхні логотипи. Обидві компанії мають фантастичні логотипи, якими захоплюються і з якими ідентифікують якість сервісу. І за всіма такими логотипами стоять приголомшливі шрифти, які і зробили дизайн яскравим і різноманітним.

Я розповідаю про шрифти, які допомагають виділитися з більшості. Причому не про коштовні (не менше, звичайно, привабливих), а за тих, які знаходяться у відкритому доступі для кожного дизайнера. Деякі з них використовуються дизайнерами та організаціями більш десятиліть. Саме тому їх називають найвпливовішими шрифтами в графічному дизайні.
А ось і список тих самих шрифтів.

 

 

1. Helvetica

Графічні дизайнери по всьому світу об'єднуються у думці, що Helvetica - найбільш впливовий, а також широко використовуваний шрифт на сьогоднішній день. Цей тип шрифту без зарубок (sans-serif) був створений Максом Мейдінгером (Max Meidinger), відомим швейцарським дизайнером і Едуардом Хоффманном (Eduard Hoffmann).

Helvetica має різні версії: латинська, грецька, японська, гінді, єврейська і т.д. Світові бренди, такі як AT & T, American Airlines, Microsoft, Panasonic, Placebo, Stimorol, Samsung, Sanyo, Zanussi, BMW, Energizer, GM, Intel, Jeep, Motorola, Nestle, Olympus і Toyota так само використовують у своїх логотипах цей шрифт.


2. Futura

Futura - інший шрифт стилю без зарубок (sans-serif), який широко використовується в графічному дизайні. Цей шрифт заснований на геометричних формах і використовується в таких логотипах і в книгах, де текст займає трохи більше місця, ніж зазвичай. Futura був створений в 1924 році Паулем Реннером (Paul Renner) і спочатку замислювався як шрифт майбутнього. Перше використання даного шрифту відбулося в 1927 році, коли він вперше був відлитий компанією Bauer.

Існують такі версії шрифту, як Futura Black, Futura Display, Futura Condensed і т.д.

3. Garamond

Garamond - дуже стара гарнітура, яку спеціально розробили в 1540 роках для французького короля Франциска I. З тих пір цей шрифт стилю із зарубками (serif) знайшов популярність і став використовуватися всюди. Його сучасна версія, яка називається Adobe Garamond, застосовується в підручниках і журналах. До речі, цей шрифт був використаний в оригінальних виданнях Гаррі Поттера (Harry Potter).
 

4. Bodoni

Цей шрифт був названий на честь свого творця Джамбаттиста Бодоні (Giambattista Bodoni) і спочатку використовувався для заголовків і логотипів. Bodoni використовується в книгах вже більше трьохсот років. Одна з версій, створена дизайнером Чонсі Гриффітом (Chauncey H. Griffith), під назвою Poster Bodoni, знаходить застосування в рекламній та газетній продукції, на міських вивісках, афішах і на величезних білбордах.

Оскільки Bodoni має естетичний вигляд, він часто використовується в якості декоративного шрифту. Готелі Hilton використовують цей тип шрифту в їх меню своїх ресторанів.
 

5. Frutiger

Frutiger вперше був використаний для міжнародних аеропортів Charles De Gaulle International Airport у Франції. Він був розроблений швейцарським дизайнером Адріаном Фрутігером (Adrian Frutiger) і сьогодні широко використовується в торгових знаках, символах та ін.

Шрифт має велику кількість варіацій і існує як із зарубками, так і без них. Особливо часто його можна побачити в сайтах типу web 2.0 і звичайних.
 

6. Trajan

Цей не менше впливовий шрифт широко застосовується в кіно- і проміндустріі. Жирна версія шрифту (Trajan Bold) використовувалася у великій кількості постерів і фільмах, включаючи знаменитий фільм «Титанік». Шрифт був створений за мотивами написів на колоні римського імператора Трояна і названий на його честь.

Розроблено шрифт був дизайнером Керол Туомблі (Carol Twombly) у 1989 році для компанії Adobe.
 

7. Myriad

Myriad як і попередній шрифт був розроблений дизайнером Керол Туомблі, спільно з Робертом Слімбахом (Robert Slimbach) на замовлення тієї ж компанії Adobe у 1990-х роках. Широке використання шрифту можна побачити у всій продукції і маркетингових кампаніях компаніїї Apple (хоча останнім часом деякі продукти Apple стали використовувати й інші шрифти).

Myriad має такі варіації написання, як Myriad Pro, Myriad Web, Myriad Wild та ін.
 

8. Minion

Minion - приклад шрифту з зарубками, який часто використовується в освітніх друкованих матеріалах університетів. Цей шрифт був розроблений Робертом Слімбахом (Robert Slimbach) на замовлення компанії Adobe і має наступні варіації написання: Minion Expert, Minion Cyrillic, Minion Pro, Minion Std Black та ін.
 

9. Bembo

Вперше шрифт був використаний в 14-му столітті в книзі кардинала Бембо (Cardinal Bembo's book De Aetna), яка описувала його подорожі до гори Етна в Італії. З тих пір шрифт старого стилю із зарубками зазнав безліч змін і вплинув на розвиток римського друкарства.

Сучасний же вигляд цього шрифту був розроблений Стенлі Морісон (Stanley Morison) у 1929 році. Його варіації (Bembo Italic, Alt, Expert) застосовуються всюди для різних цілей.
 

10. Baskerville

Наступний впливовий шрифт у серії шрифтів із зарубками - Baskerville. Розроблений названий на його ж честь) Джоном Баскервілем (John Baskerville) в Англії у 1757 році, шрифт був результатом спроби удосконалення інших шрифтів, головним чином Caslon.

Різні варіації Baskerville широко використовуються в книгах, особливо підручниках та інших друкованих освітніх матеріалах.
 

11. Rockwell

Rockwell - представник брускового стилю шрифтів (Slab serif) спочатку використовувався єгиптянами на початку дев'ятнадцятого століття. Спочатку він використовувався корпорацією Monotype в 1934 році і з тих пір використовувався в багатьох популярних продуктах, як, наприклад, журналі Time і в операційній системі Apple's Tiger.

У більшості своїй шрифт використовується у заголовках, коротких текстах та постерах.
 

12. Verdana

Verdana поки не знаходить великої любові серед графічних дизайнерів, але навряд чи хтось зможе заперечити його масштабний вплив на веб-графіку і дизайн останніх двох десятиліть. Verdana був розроблений для компанії Microsoft у 1996 році і все ще залишається одним з найбільш впливових веб шрифтів. 

13. Franklin Gothic

Franklin Gothic шрифт стилю без зарубок (sans-serif), розроблений відомим дизайнером-верстальником Морісом Фюллер Бентон (Morris Fuller Benton). Цей шрифт має різні версії і широко використовується в рекламних кампаніях, на рекламних щитах, у книжках і на інших носіях.
 

14. Times New Roman

Ймовірно це найпопулярніший шрифт, який коли-небудь використовувався в друкованих виданнях. Вперше шрифт був розроблений дизайнерами Стенлі Моррісоном (Stanley Morison) і Віктором Лардентом (Victor Lardent) 3 жовтня 1932 для відомої Британської газети The Times.

У 2004 році Державний департамент США оголосив, що з 1 лютого 2004 року всі дипломатичні документи в США будуть друкуватися шрифтом Times New Roman 14-го кегля замість шрифту Courier New 12-го кегля, мотивуючи це прагненням до більш сучасного та розбірливому шрифту.
 

15. Gill Sans

Gill Sans з'явився в Англії в 1928 році. Цей представник шрифту без зарубок був створений дизайнером Дугласом Клевердоном (Douglas Cleverdon) і дещо пізніше змінений Еріком Гиллом (Eric Gill).

Цей шрифт знаходить застосування в ряді продуктів Mac OS і Microsoft.
 

16. Univers

Univers - шрифт, розроблений Адріаном Фрутігером (Adrian Frutiger) має масу подібностей зі шрифтом Helvetica. Univers спроектований таким чином, що він може легко бути прочитаним з довгих відстаней в порівнянні з іншими шрифтами. Тому він знаходить частіше застосування в дорожніх знаках, використовується безліччю авіакомпаній. Прикладами відомих фірм, які використовували цей шрифт є Swiss International Air Lines, Deutsche Bank і Frankfurt airport.
 

17. Clarendon

Clarendon - представник старого брускового стилю шрифтів (Old Slab serif) був створений на початку дев'ятнадцятого століття у Великобританії. Протягом періоду індустріалізації, цей шрифт був використаний величезною кількістю установ в Англії та інших Європейських країнах. Нещодавно він раптом став дуже популярним, коли ряд ресторанів став використовувати його для ребрендінгу.
 

18. FF DIN

DIN (Deutsches Institut fur Normung) розшифровується як Німецький Інститут Стандартизації. FF DIN є сучасним шрифтом, розробленим голандським дизайнером та використовується сьогодні в логотипах відомих компаній, таких як Adidas, JetBlue Airways і American Eagle Outfitters.
 

19. Avenir

Avenir - ще один популярний шрифт, розроблений Адріаном Фрутігером. Шрифт відноситься до геометричного стилю шрифтів без зарубок і широко використовується в друкованих матеріалах, в які він додає стиль та зрозумілість тексту.
 

20. Warnock Pro

Warnock Pro був розроблений дизайнером Робертом Слімбахом (Robert Slimbach), а названий на честь співзасновника компанії Adobe Джона Варнока (John Warnock). Цей шрифт вважається одним з найбільш впливових в 21-му сторіччі.