Сучасні технології Вашого бізнесу
Працюємо з 2006 року
(093) 541-76-76

Підготовка макету до офсетного друку

09 жовтня 2018 р.
Підготовка макету до офсетного друку

Підготовка макета для друку - це необхідний і дуже відповідальний процес. Досвідчені фахівці рекомендують до початку його верстки звернутися в ту друкарню, де клієнт збирається зробити замовлення. Справа в тім, що кожна друкарня може встановлювати масу специфічних вимог до макету, в залежності від того, яке обладнання буде використовуватися для друку.

Підготовка макету до офсетного друку

Перший етап підготовки макету - це комп'ютерна верстка. Вона може здійснюватися в різних програмах, але частіше за все використовують InDesign або QuarkExpress. При верстці слід враховувати той факт, що сторінка, на якій розміщено зображення, повинна мати спеціальні вильоти, тобто смужки у країв листа. Дані вильоти є кордоном друкованого аркуша, а їх виділення необхідно на той випадок, якщо при друку зображення буде зміщено. Точний розмір вильотів повинен залежати від технічних характеристик обладнання. Як правило, їх величина складає 3-5 міліметрів.

Після визначення розмірів листа, проводиться розкладка елементів на аркуші. Якщо передбачається друк декількох різноманітних виробів, то в обов'язковому порядку враховується розмір тиражу. Крім власне майбутніх поліграфічних виробів, на аркуші повинні бути присутніми спеціальні мітки для обрізки, шкали і монтажні маркери.

Крім зовнішніх кордонів листа, він може мати і внутрішні вильоти. Йдеться про лінії розрізу. Для отримання якісного зображення заборонено розміщувати малюнки ближче 3-5 міліметрів до лінії відрізу. При цьому, якщо мова йде про дуже великі малюнки (плакати, афіші і т.д.), то відстань між лінією відрізу та малюнком має бути в 2 рази більше.

Надалі зображення перетворюється для безпосереднього друку. Для цього всі шрифти перетворюються у криві, а кольорові зображення переводяться в модель СМУК, яка допускає розширення 300 dpi.

Сучасні комп'ютерні програми завжди дозволяють використовувати функції попереднього перегляду, тому на моніторі буде видно результат, який повинен буде вийти в результаті.

Перераховані вимоги прийнято вважати мінімальними. При грамотному їх дотриманні макет без особливих проблем буде підписаний до друку, а клієнтові не доведеться робити верстку ще раз.

Варто відзначити, що підготовка макету доступна далеко не всім замовникам, так як все-таки вимагає спеціальних знань і вміннь використовувати різноманітні комп'ютерні програми. Тому надати допомогу у верстці, тобто раціонально і ефективно розташувати текст і зображення майбутніх друкованих виробів, допоможуть наші фахівці. Вартість підготовчих робіт є доступною для будь-яких замовників, при цьому вона буде здійснена швидко і професійно.

Крім допомоги в друкарні завжди можна отримати необхідну консультацію з усіх питань підготовки до, виготовлення макету та інших супутніх заходів.